اینستاگرام فرمت جدیدی برای نمایش استوری‌ها در نسخه دسکتاپ را آزمایش می‌کند

حتما شما هم جزء افرادی هستید که زمانی را در طول روز به شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام اختصاص می‌دهید. و یا کسب و کاری دارید که با برنامه‌ریزی استراتژی درست شبکه‌های اجتماعی قصد ارتقاء آن را دارید.

حتما متوجه شده‌اید که اخیرا استوری‌های اینستاگرام به بخش پرطرفدار آن تبدیل شده‌اند و حتی گوی سبقت را از بخش فید ربوده‌اند.

اما اخبار جدید سئوف حاکی از این است که:

اینستاگرام فرمت جدید نمایش استوریها را در نسخه ی دسکتاپ آزمایش می‌کند، که باعث نمایش استوری‌ها بر روی صفحه بزرگتر و ساده تر شدن پخش استوری‌های پروفایل‌های مختلفی که دنبال کرده‌اید می‌شود.

در تصویر زیر که توسط انگجت پست شده‌است می‌‍توانید مشاهده کنید که فرمت جدید، استوری‌ها را به جای نشان دادن تصاویر تکی به صورت اسلایدر نشان می‌دهد. این باعث می‌شود که تماشای استوری‌ها به روشی منسجم تر دنبال شود که به احتمال زیاد مورد علاقه افراد قرار خواهد گرفت.

مدتهاست که استوری‌ها به طور فزاینده‌ای مورد استقبال قرار گرفته‌اند و حتی از لحاظ افزایش نرخ تعامل از فید اینستاگرام نیز پیشی گرفته‌اند.

به این ترتیب، به نظر می‌رسد که در برخی از مراحل، اینستاگرام تمرکز بیشتری را صرف استوری‌ها کند. و مثل تیک تاک صفحات مجزایی را برای ویدیو کلیپ‌های استوری‌ها اختصاص دهد.

البته اینها گمانه زنی است و ما هیچ اطلاعاتی از اینستاگرام نداریم که نشان دهد گفته‌های ما اجرا خواهد شد. اما به نظر می‌رسد که این فرمت در حال تست در نسخه دسکتاپ  با این رویکرد همخوانی داشته باشد و کاربران را قادر ‌سازد تا جدای از فید اصلی بتوانند به صورت مجزا به طور کامل بر روی استوری‌ها اشراف داشته باشند.

اینستاگرام اخیرا در حال به‌روزرسانی نسخه دسکتاپ بوده‌ است و اضافه کردن قابلیت دایرکت دادن در سال ۲۰۱۹ و قابلیت تماشای لایو استریم  IGTV از کامپیوتر خانگی در ماه آوریل گذشته، به خاطر محبوب شدن در ایام کرونا و قرنطینه از نمونه‌های آن است.

اینستاگرام و قابلیت IGTV
IGTV اینستاگرام، یکی از قابلیت‌های جالب این شبکه اجتماعی

اضافه کردن قابلیت تماشای استوری نیز عنصر دیگری از تکامل نسخه  دسکتاپ بوده است، که ظرفیت بیشتری برای کاربران مناطق مختلف و با سطوح مختلف اتصال، برای به حداکثر رساندن تجربه اینستاگرام فراهم می‌کند.

این گزینه می‌تواند به ویژه در مکان‌هایی مانند هند مهم باشد، که در آن اینستاگرام به عنوان بخشی از فیس بوک در حال توسعه فن آوریآهای مختلف دراین کشور است.

یک سخنگوی اینستاگرام تست فرمت جدید استوری‌ها را در نسخه دسکتاپ تایید کرده‌ است که در حال حاضر برای گروه کوچکی از کاربران در دسترس است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.