معرفی غول پیکرترین کامیون جهان

5
(1)

کامیون‌ها در راس اجزاء صنعتی برای عمل جا به جایی هستند که تاثیر به سزایی نیز در زندگی مردم داشته‌اند. طی گذر زمان و پیشرفت علم صنعت، طراحی کامیون‌ها روز به روز بهتر و کامل‌تر شد. زمانی که صحبت از بهترین کامیون‌ها می‌شود، سرعت آن‌ها ملاک نیست، بلکه ویژگی اصلی یک کامیون قدرت آن است. در ساخت کامیون، قدرتمندی و میزان ظرفیت حمل بار کامیون‌ها و همچنین استانداردهای ایمنی از مواردی است که به آن‌ها توجه ویژه‌ای می‌شود. از موارد دیگر قابل توجه، طراحی ظاهری این دستگاه است. شما برای خرید آنلاین لاستیک می‌توانید از تایرپارس کمک بگیرید.

غول پیکرترین کامیون جهان

یکی از بزرگ‌ترین کامیون‌های جهان تولید شرکت خودروسازی belaz است. این کامیون غول‌پیکر تا 450 تن وزن را حمل می‌کند. از این هیولا در ساخت و ساز و حمل بار استفاده می‌شود اما به دلیل وزن زیاد، جا به جایی آن در هر مکانی امکان‌پذیر نیست. در این دستگاه از هوش مصنوعی استفاده شده است که باعث می‌شود بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد و همچنین بارگیری انتخاب کند.

ارتفاع این کامیون به 8.2 متر می‌رسد و طول آن بیش از 20 متر است. حداکثر سرعت این کامیون با این ابعاد 64 کیلومتر در ساعت است. این دستگاه 360 تن وزن دارد و دارای دو موتور 65 لیتری 16 سیلندری دیزل است که توان آن 2300 اسب بخار می‌باشد.

لاستیک مناسب برای 75710 (بزگ‌ترین کامیون جهان)

تولید این کامیون روز به روز افزایش پیدا کرده است، که نشان‌ می‌دهد این خودرو در ارائه آن‌چه که می‌خواسته بسیار موفق بوده است. لاستیک‌ کامیون غول پیکر بزرگترین لاستیک جهان است. این تایرها از کمپانی بریج‌استون و مدل R63 59.10 است که قطر آن به چهار متر می‌رسد. اگر قصد تهیه این کامیون را برای عملیات معدنی خود دارید، شرکت Belaz  دوام بالا و عملکرد بی نقص آن را تضمین می‌کند. البته بسیاری از لاستیک‌های تراکتورهای غول پیکر نیز حجم و ابعاد زیادی دارند.

حجم ساختاری بزرگ‌ترین کامیون جهان

به گفته‌ی طراح و رهبر گروه تحقیق و توسعه Belaz، الگزاندر اِگورُو، در این کمپانی تولید تجهیزات بر اساس دو اصل پایه‌گذاری شده‌اند. اولین اصل افزایش حجم استخراج معدن به مرور زمان، دیگری افزایش حجم تجهیزات استخراج. همچنین در قسمت جلوی کامیون دو موتور وجود دارد، که قسمت جلوی کامیون را بزرگ‌تر کرده است و راننده باید از یک نردبان عبور کند تا به کابین دو نفره برسد.

کامیون‌های خودران

در خط تولید Belaz، کامیون‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این نوع کامیون‌ها می‌تواند به صورت خودکار در معادن بچرخد و به دلیل وجود حسگرها در ساختار این کامیون احتمال انحراف از مسیر، سقوط یا برخورد با اشیاء دیگر به صفر می‌رسد. زمانی که این دستگاه نیاز به تعمیر داشته باشد به صورت خودکار هشدار می‌دهد.

مشخصات کامیون

سیستم‌های حمل و نقل کاترپیلار دارای تجهیزات مشترکی هستند به همین علت مشخصات دقیق آن‌ها موجود نیست. حجم این دستگاه‌ها از 96 تا 363 تن متغییر است به همین علت نمی‌توان میزان باری که متحمل می‌شوند را با BelAZ 75710 مقایسه کرد. یکی از نکات مثبت این کامیون‌ها نفوذ به مکان‌هایی است که برای کارگران خطرآفرین است. این دستگاه قابلیت کنترل از راه دور نیز دارد.

آینده‌ی کامیون‌های خودکار

شرکت کاترپیلار پیش‌بینی می‌کند در سال‌های آینده کامیون‌های خودکار به تولید انبوه برسد و استخراج معادن را به عهده بگیرد. به دلیل وجود هوش مصنوعی در این دستگاه‌ها بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد و بارگیری انتخاب می‌کنند. وجود حسگرهای حساس باعث می‌شود از برخورد با وسایل دیگر و کارگران جلوگیری کند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 1

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.