آیا خطای 404 روی سئو سایت تاثیر می‌گذارد؟

5
(2)

اگر نگران این هستید که آیا ارور 404 روی سئو سایت شما تاثیر دارد یا خیر؟ در جواب باید گفت، طبق گفته خود گوگل پاسخ منفی است و تاثیری ندارد. با این حال استثنایی وجود دارد که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد. با این مقاله از سایت سئوف همراه باشید.

خطای 404 Not Found چیست؟

قبل از بررسی حالت استثنایی که روی سئو تاثیر می‌گذارد خود خطای 404 معرفی می‌کنیم. خطای 404 زمانی رخ می‌دهد که صفحه مورد نظر در یک دامنه وجود نداشته باشد. وجود نداشتن این صفحه در دامنه و سرور سه دلیل عمده دارد:

  • صفحه مورد نظر بدون تغییر مسیر 301 حذف شده باشد.
  • کاربر هنگام تایپ کردن URL دچار اشتباه شود.
  • وب سایت دیگری به یک URL نادرست پیوند خورده باشد.

404 Soft چیست؟

علاوه بر 404 معمولی یک نوع دیگر از ارور 404 وجود دارد که طی یک خطای نرم افزاری رخ می‌دهد. این زمانی رخ می‌دهد که وب سایت کد 200 موفقیت را از سرور دریافت می‌کند ولی کاربر صفحه 404 Not found را مشاهده می‌کند.

در چه حالتی خطای 404 به سئو سایت ضربه می‌زند؟

تنها حالتی که وب‌سایت می‌تواند از طریق ارور 404 آسیب ببیند، از دست دادن کاربرانی است که به سایت شما می‌‎آیند. فرض کنید یک صفحه که حاوی چندین لینک ورودی است حذف شود. کاربرانی که از صفحه دیگر به این صفحه هدایت شده اند با دیدن ارور 404 Not Found اعتماد خود را نسبت به وب‌سایت از دست می‌دهند.

اما راه حل این مشکل چیست؟

دو راهکار برای این مشکل وجود دارد.

در حالت اول، اگر به صفحه اول و هدایت کننده لینک دسترسی دارید، میتوانید لینک را ویرایش کنید و صفحه جدیدی را جایگزین صفحه با ارور 404 کنید.

در حالت دوم، می‌توانید صفحه که خطای 404 دارد را به صفحه جدیدی ریدایرکت 301 کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 2

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.