آپدیت‌های گوگل درباره کراول و ایندکس در اول مارس 2020

0
(0)

در اواخر 2019 گوگل آپدیتی دوبخشی درباره نحوه رفتارش با لینک‌های نوفالو را منتشر کرد. بخش اول که روی رتبه­‌بندی تاثیر می­‌گذارد زودتر از بخش دوم به اجرا درآمد. بخش دوم آن که روی خزش و ایندکس تاثیر می‌گذارد در اول مارس 2020 اجرا شد.

برای اطلاع از عوامل رتبه‌بندی گوگل به مقاله عوامل رتبه‌بندی موتور جستجو مراجعه نمایید.

آپدیت اول مارس 2020 درباره نوفالوها چیست؟

تغییرات روی خزش و ایندکس لینک‌های نوفالو تاثیر خواهد داشت.

یادآوری: لینک‌ها ممکن است داخلی یا خارجی باشند. لینک‌سازی داخلی باعث می‌شود کراولرها راحت‌تر تمامی صفحات داخل سایت را بیابند. و آنها را کراول و ایندکس کنند و نقشه سایت را تکمیل کنند.

گوگل قبلا با لینک‌های نوفالو مانند یک هدایت کننده (Directive) برخورد می‌کرد. به ویژگی نوفالو بودن لینک احترام می‌گذاشت و آنرا کراول و ایندکس نمی­‌کرد.

این روند در اول مارس 2020 تغییرکرد. از آن روز این آپدیت اعمال شد و گوگل از آن به بعد با لینک‌های نوفالو بعنوان یک نشانه (Hint) برای اهداف خزش و ایندکس برخورد می‌کند.

زمان رسمی شدن این تغییرات

تمام ویژگی‌های لینک‌ها (sponsered و UGC و Nofollow) امروزه برای ما بعنوان نشانگرهایی (Hint) کار می کنند تا اهداف رتبه‌بندی را با هم ادغام کنند. برای اهداف کراول و ایندکس، تگ نوفالو از اول مارس 2020 بعنوان یک نشانگر (Hint) شناخته شد.

آنهایی که به تگ نوفالو فقط برای جلوگیری از ایندکس شدن یک صفحه تکیه کرده بودند (که هیچوقت توصیه به این کار نشده) باید از مکانیزم‌های قدرتمندتری استفاده کنند.

این چیزی است که گوگل در اطلاعیه خود بیان کرده بود: نوفالوها از اول مارس 2020 برای اهداف کراول و ایندکس نشانگر (Hint) خواهند شد.

مرور سیاست‌های نوفالو

بعضی از سایت‌ها نوفالو را برای جلوگیری از کراول شدن صفحه استفاده کردند. صفحات دارای لینک نوفالو بطور معمول یا به پروفایل کاربران لینک دارند یا به صفحات لاگین و یا به بخش‌هایی از یک سایت که صفحات بی‌کیفیت به شمار می آیند.

استفاده از نوفالوها برای جلوگیری از خزش و ایندکس یک صفحه توسط گوگل هیچ وقت کار جالبی نبوده است. راه‌های قویتری برای ممانعت از ایندکس شدن یک صفحه وجود دارد. (مانند کدهای نوایندکس Meta Robots)

آیا آپدیت نوفالو روی رتبه بندی تاثیر می‌گذارد؟

 پیش بینی اینکه آپدیت کراول و ایندکس لینک‌های نوفالو چه تاثیری ممکن است روی رتبه بندی بگذارد سخت بود. ممکن است به صفحاتی که گوگل انتخاب می کند تا ایندکس کند بستگی داشته یاشد. بعید نیست که گوگل تصمیم بگیرد که صفحات با کیفیت پایین را ایندکس نکند.

توصیه‌ها

1 – حواستان به آپدیت نشانگر (Hint) نوفالو باشد.

وقتی صحبت از رتبه بندی نتایج جستجو و پول است، بیخیال بودن ممکن است باعث تضرر شود. حواستان باشد که این تغییرات اعمال شده و مطابق آن کار خود را پیش ببرید.

2-  موضع گیری ضعیف نوفالو ممکن است به نتایجی ختم شود که نمی‌خواهیم. پس بهتر است بررسی کنید که نوفالوها چطور روی صفحات وب شما به کار رفته اند و آیا لازم است آنها را حذف کنید و از فایل‌های Meta Robot استفاده کنید یا خیر.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.