اهمیت گرافیک سایت در SEO

0
(0)

این روز ها بعضی افراد هستند که استراتژی بازاریابی اینترنتی خود را برپایه سئو کردن توسط کلمات کلیدی و لینک‌های داخلی و خارجی ساخته‌اند و به دیزاین و گرافیک سایت خودشان اهمیت نمی‌دهند. درواقع به جای ساخت تجربه خوب برای کاربر بیشتر به فکر سئو کردن سایت هستند. اگر می‌خواهید از اهمیت این موضوع مطلع شوید ادامه این مقاله از سایت سئوف را مطالعه کنید.

گرافیک سایت چیست؟

قبل از هرچیزی باید معنی و مفهوم گرافیک سایت را بدانیم. بعضی افراد گرافیک سایت را صرفا در طراحی لوگو و بنر تبلیغاتی می‌بینند اما هرچیزی که به زیباتر شدن سایت کمک کند مثل تصاویر، فونت و رنگ نوشتار و… همگی بخشی از گرافیک به حساب می‌آیند.

چرا گرافیک سایت مهم است؟

سایتی که بهترین کدنویسی و محتوای سئو شده را داشته باشد ولی از لحاظ گرافیکی دارای استاندارد مناسب نباشد در رتبه نتایج گوگل صعود نمی‌کند
حالا باهم عوامل گرافیکی و مهم در سایت و سئو را بررسی می‌کنیم.

گرافیک سایت

اولین و مهمترین عامل خود گرافیک سایت و زیبایی آن است. درواقع الگوریتم های گوگل با استفاده از نظرات و رفتار کاربران به سایت شما امتیاز می‌دهد و همین عامل به تنهایی می‌تواند در سئو سایت شما مفید باشد.

وقتی یک کاربر وارد سایت می‌شود و با حجم انبوهی از متن‌های تک رنگ با گرافیک ساده روبه‌رو می‌شود هرچند مطلب بسیار قوی و مفیدی استفاده کرده باشید اما آن کاربر از سایت شما بیرون می‌رود و به سایت‌های دیگر مراجعه کند. چون در نگاه اول سایت شما کاربر را جذب نکرده.

این مشکل را میتوان با استفاده از تایپوگرافی سایت توسط فونت خوانا که جذاب هم باشد و دیزاین درست حل کرد به طوری که در نگاه اول کاربر جذب سایت شود.
علاوه بر این موارد استفاده از تصاویر سفارشی سازی شده جذاب برای سایت شما توسط یک گرافیست و اشکال و تصاویر متحرک می‌تواند زیبایی و پویایی سایت را دو چندان کند. همین موارد کوچک و مهم در بهبود رتبه شما در نتایج گوگل کمک بسیار زیادی می‌کند.

اهمیت رنگ در گرافیک سایت

از دیگر موارد مهم گرافیکی رنگ بندی سایت است که شامل رنگ نوشته‌ها، رنگ پس زمینه وغیره. وقتی سایت شما رنگ‌بندی مشخصی داشته باشد، کاربر متوجه می‌شود شما در چهارچوب خاص خودتان کار می‌کنید و به سایت خود اهمیت می‌دهید، همین موجب جلب رضایت کاربران می‌شود.

یکی دیگر از نکات برای بهتر شدن وضعیت ظاهری سایت استفاده از تگ‌ها برای تیترها است. اینکار هم به زیبایی سایت کمک می‌کند هم کار را برای کراولرها راحت‌تر می‌کند.

زمان در سایت

شاید سوال داشته باشید زمان چه ارتباطی با گرافیک سایت دارد؟ درجواب باید گفت استفاده درست و به اندازه از المان‌های گرافیکی از دو جهت بسیار مهم است.

اول مدت زمانی است که کاربر در سایت شما است. به اینصورت که هرچه سایت شما از جذابیت بصری بیشتری برخوردار باشد گوگل توجه بیشتری به سایت شما می‌کند و برعکس هرچه این زمان کمتر باشد گوگل این کم بودن زمان را به معنی مفید نبودن سایت شما درنظر می‌گیرد.

دوم مدت زمانی است که سایت لود می‌شود. گرافیک سایت باید به شکلی باشد که همزمان هم جذاب باشد و هم سبک تا زمان لود شدن طولانی نشود. کاربران این زمان طولانی را ضعف سایت تلقی می‌کنند و از سایت شما خارج می‌شوند و به سایت دیگری می‌روند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجب تاثیر زمان لود شدن روی سایت و سئو میتوانید به این مقاله مراجعه کنید.

به وضوح مشخص است که تامین کیفیت گرافیک سایت به اندازه سئو کردن از طریق کلمات کلیدی و لینک گذاری مهم و لازم است درواقع حفظ تعادل بین این دومورد کلید موفقیت یک سایت است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.