انکر تکست چیست؟ اهمیت Anchor Text برای سئو

0
(0)

استفاده از انکر تکست مدتهاست جزو روش‌های سئو محسوب می‌شود اما چرا؟ در ادامه بعد از معرفی Anchor Text به این سوال جواب خواهیم داد. در این مقاله پی می‌بریم که انکرتکست برای سئو سایت مناسب است یا خیر.

Anchor Text چیست؟

به کلمات یا عباراتی که کاربر برای بازدید از یک صفحه دیگر لینک آن صفحه به آنها پیوند خورده است را Anchor Text یا متن لنگر می‌گویند. انکرتکست برای ارائه یک پیش‌زمینه از صفحه‌ای که قرار است کاربران به آن هدایت شوند می‌دهد. برای مثال کلمه «سئوف» در اول مطلب که به رنگ سبز است یک انکرتکست محسوب می‌شود.

حالا که با متن لنگر آشنا شدیم به موضوع اصلی می‌پردازیم.

آیا انکرتکست عاملی برای رتبه بندی گوگل است؟

متخصصان معتقدند که متن لنگر یک عامل رتبه‌‎بندی گوگل است به این معنا که به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا URLها را با کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی خاص مرتبط سازد. Anchor Text فقط برای موتورهای جستجو مفید نیست، استفاده از آن در سایت باعث می‌شود تا تجربه کاربری خوبی برای کاربران شما ایجاد شود.

این بهبود صفحه و تجربه کاربری یک نکته مورد توجه برای گوگل و موتورهای جستجو است.

چگونه متن لنگر برای سئو مفید است؟

گوگل می‌تواند بر اساس کلماتی که در انکرتکست استفاده می‌شود، ایده‌ای پیدا کند که صفحه لینک شده درباره چیست. اگر صفحه‌ای با استفاده از متن «10 رستوران در تهران» به یک URL پیوند داده شود، گوگل پی‌ میبرد که کاربران از چه نوع صفحه‌ای و چه موضوعی بازدید خواهند کرد.

با یک متن عمومی مثل «اینجا را کلیک کنید»، برای گوگل مشخص نیست که صفحه هدف در مورد چیست. همانطور که یک سایت، متن توصیفی را برای کمک به کاربران ارائه می‌دهد، باید همین کار را برای گوگل نیز انجام دهد.

Anchor Text تجربه کاربر را از راه‌های مختلفی افزایش می‌دهد. هنگامی که کاربران به سرعت در حال اسکن و بررسی یک مقاله هستند، انکرتکست توصیفی، می‌تواند به آنها کمک کند تا بلافاصله پیوندهایی که به دنبال آن هستند را شناسایی کنند. برای مثال، اگر کاربر روی مقاله‌ای کلیک کند که ادعای عجیبی دارد، ممکن است بخواهد آن را بررسی کند تا منبع اطلاعات را بیابد. در اینجا می‌توانید نام منبع اطلاعات را به نام خودش نه با نام «منبع» ذکر کنید.

استفاده همیشگی از انکرتکست‌هایی مثل «بیشتر بخوانید» یا «اینجا کلیک کنید» به مخاطب و کاربر شما می‌رساند که محتوای بهینه و خوبی ندارید و فقط دنبال کشاندن کاربر به صفحه دیگری در سایت خود هستید.

با بررسی این نکات حالا می‌توانیم به سوال «آیا انکرتکست فاکتور رتبه بندی گوگل است» پاسخ بدهیم.

بله Anchor Text فاکتور رتبه بندی است و در سئو سایت بسیار اثر گذار است. گوگل نیز طی بیانیه ای این مورد را تایید کرده است. SEO می‌تواند برای مبتدیان بسیار مورد توجه قرار گیرد، اما این یک علم مخفی نیست. هدف گوگل، ارائه مرتبط‌ترین نتایج به کاربران است و برای انجام این کار به همکاری با صاحبان سایت نیاز دارد. به همین دلیل است که گوگل مشخص می کند که مدیران سایت‌ها درباره بهینه‌سازی صفحات برای موتور جستجوی خود چه کاری انجام دهند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.