گوگل دیسکاور چیست و چه تاثیری بر روی سئو دارد؟

4.8
(4)

گوگل دیسکاور ( Google Discover ) بر اساس سابقه سرچ شما بر روی گوگل، این امکان را به شما می‌دهد که طبق جستجوهایی که داشته‌اید و فعالیت‌های شما در وبسایت‌ها، بتوانید بدون اینکه در مرورگر کلمه ای را درباره چیزی سرچ کنید، از برخی محتواهای پیشنهادی آن استفاده کنید.

در اصل اگر با YouTube و طرز کار آن آشنا باشید، می‌توانید متوجه این فرآیند بشوید.

در یوتیوب اگر شما یک چیز را بارها جستجو کرده باشید، بعد از مدتی وقتی وارد برنامه یا سایت یوتیوب بشوید، این برنامه به طور پیش فرض برای شما برخی ویدئو درباره چیزهایی که قبلا در آن جستجو کرده‌اید به نمایش می‌گذارد.

گوگل دیسکاوری هم به همین صورت عمل می‌کند و حتی می‌تواند از اطلاعات موقعیت مکانی شما هم استفاده کند.

گوگل دیسکاور یکی از عوامل بهبود سئو سایت شما است.

چطور گوگل دیسکاور را مشاهده کنیم و آن را راه‌اندازی کنیم

گوگل دیسکاور

سرچ کنسول گوگل اطلاعاتی که نیاز دارید را در خود جای داده است، وارد سرچ کنسول شوید در قسمت Performance می‌توانید گزینه Discover را مشاهده کنید، با کلیک بر روی آن نتایج گوگل دیسکاور را مشاهده می‌کنید.

برای راه‌اندازی آن هم عملا هیچ دکمه یا تکنیک خاصی ندارد فقط باید بر روی محتواهایی که می‌نویسید تمرکز داشته باشید و با رعایت یک سری نکات که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت می‌توانید به راحتی دیده شوید.

گوگل دیسکاور چطور discover شد؟

گوگل دیسکاور

گوگل در سال 2012 سرویسی به نام Google now را به بازار ارائه داد، کار این سرویس همانند گوگل دیسکاور، ارائه دادن اطلاعات به کاربران بدون اینکه از آن‌ها کلمه یا ورودی دریافت کند.

این سرویس خبرهای روز، اخبار ورزشی پیش رو و حتی رویدادهایی که در تقویم خود ذخیره دارید را می‌توانست به کاربر یادآوری کند.

اما مدت زمان کاری آن زیاد طول نکشید، در آخر، سال 2018 گوگل دیسکاور به دست گوگل معرفی شد و از آنجا به بعد با ارتقاهای زیاد که نسبت به سرویس های قبلی خود داشته، توانست جایگاهش را حفظ کند.

چطور در گوگل دیسکاور دیده شویم؟

گوگل دیسکاور

باید بدانید برای اینکه در گوگل دیسکاور دیده شوید، باید همان اصول اولیه که طبق آموزش‌های سئو سایت، انجام می‌دهید را رعایت کنید، یعنی لازم نیست فعالیت خاصی انجام دهید یا چیزی را فعال کنید تنها با رعایت نکات کلیدی سئو می‌توانید به راحتی در آن دیده شوید.

با این وجود ما به شما نکات کلیدی در این راه را خواهیم گفت و تمام راهنمایی‌های لازم را انجام می‌دهیم.

ایجاد یک محتوای ارزشمند

محتوا قلب و روح یک سایت است پس اگر محتواهایی تولید کنید که ارزش آن‌ها بالا باشد و برای کاربران کاربردی باشد خیلی راحت می‌توانید در گوگل دیسکاور دیده شوید، کافی است به سوالاتی که کاربر درباره یک موضوع دارد در آن محتوا پاسخ داده باشید.

آپدیت محتواهای قبلی

در تولید محتوا باید محتواهایی تولید کنید که از بقیه رقبای شما بهتر باشند و بهتر این است که تولید محتوای شما در یک زمینه خاص باشد که خودتان در آن فعالیت دارید و از پراکنده بودن محتواهای خود جلوگیری کنید.

برنامه ای برای بروز رسانی محتواها داشته باشید تا هر چند وقت یک بار با توجه به تحلیل سایت‌های رقیب و دیگر موارد بتوانید محتواهای خودتان را بروز کنید.

این دو از مهم ترین نکاتی بودند که به شما کمک خواهد کرد که سریع تر در گوگل دیسکاور دیده شوید، اما نکات مهم دیگری هم وجود دارند مانند: امانت داری، نوشتن مطالب جدید و بروز، استفاده از تصاویر در محتوا و در آخر ارتقا دادن سایت.

مزایای استفاده از گوگل دیسکاور

تعامل بیشتر کاربران: با افزایش تصویرسازی در این سرویس، محصولات و خدمات شما برای کاربر قابل مشاهده می‌شود که این به ترافیک سایت هم کمک می‌کند.

جذب توجه: تبلیغات بصری یا دیداری برای مخاطبین و کاربران فضای مجازی بسیار جذاب هستند و همیشه کاربر به سمت این نوع تبلیغات خواهد رفت، برای همین می‌تواند ترافیک خوبی بیاورد.

و در آخر باید گفت که در این مقاله از سئوف، ما سعی کردیم به صورت خلاصه و مفید برای شما درباره گوگل دیسکاور و مزایای آن بر روی سئو صحبت کنیم، امیدواریم که جواب سوالات خود را بعد از خواندن این مقاله بدست آورده باشید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 4.8 / 5. تعداد رای: 4

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.