گوگل و سایر موتورهای جستجو لینک‌های خصوصی گروه‌های واتساپ را ایندکس می‌کنند

0
(0)

به تازگی کشف شده که گوگل و بقیه موتورهای جستجو لینک های دعوت گروه‌های خصوصی واتساپ را ایندکس می کنند.سئوف بهترین شرکت طراحی سایت در ایران.

یک روزنامه نگار به اسم جردن ویلدون این تحقیق را انجام داده و آن را توییترش به اشتراک گذاشته:

گروه واتساپ شما این طوری که خیال می‌کنید ممکن ام نباشد.

لینک دعوت به گروه های واتساپ (Invite to Group via Link) توسط موتورهای جستجو ایندکس میشوند و در اینترنت در اختیار عموم  قرار می گیرند، که با بعضی از کلمات کلیدی می‌توانید برخی از این گروه‌ها را در اینترنت پیدا کنید.

whatsapp group indexed

در واقع هر لینکی که شما به عنوان لینک دعوت از آن استفاده می‌کنید و در خارج یک پیام خصوصی آن ارسال می کنید توسط گوگل ایندکس میشود، و اگه فردی آن را  پیدا کند میتواند به وسیله آن لینک وارد گروه شود.

 آقای Danny Sullivan که از کارمندان بخش جستجوموتور گوگل است در توییتر خود اعلام کرده:

موتورهای جستجو مانند گوگل و بقیه لیستی از صفحات و لینک‌هایی را که در وب در اختیار عموم قرار دارند را ایندکس می کنند. همچنین ایشان اذعان کرده که این شرایط دقیقاً مانند زمانی  است که شما یک لینک رو در داخل وب به صورت عمومی در اختیار مردم قرار میدهید بنابراین موتور جستجو آن را ایندکس می کند (باید ایندکس کند).

این کارشناس همچنین گفت که ابزارهایی برای بلاک کردن این لینک ها وجود دارند.

به تازگی ظاهراً همکاری بین واتساپ و گوگل صورت گرفته که بسیاری از لینک های گروه های واتساپ از نتایج جستجوی گوگل حذف شده اند.

اگرچه این لینکها از نتایج جستجوی گوگل حذف شده اند اما هنوز در نتایج جستجوی موتورهای مثل Bing و DuckDuckGo و بقیه وجود دارند.

برای مشخص شدن اینکه آیا این مشکل از طرف واتساپ از یا موتورهای جستجو باید خدمت شما عرض کنیم که به طور حتم واتساپ در این قضیه مقصر است زیرا موتورهای جستجو وظیفه‌شان ایندکس کردن لینک هایی است که به صورت عمومی منتشر می‌شوند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

2 نظرات
  1. کاربر می گوید

    جالب بود، در کل هیچ حریم خصوصی در اینترنت وجود نداذه

    1. seof می گوید

      دقیقاً همین طوره، گوگل واتساپ و سایر شبکه های اجتماعی حتی اگر اطلاعات کاربرانشان را هم محفوظ نگه دارند، اما باز کاربر باید اطلاعات حساس و شخصی‌شو تو فضای اینترنت انتشار نده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.