فیلد های سفارشی (زمینه‌های دلخواه) و پست تایپ‌ها در وردرپرس

0
(0)

فیلد های سفارشی چیست؟ پست تایپ ها چگونه ساخته می شوند؟ زمینه های دلخواه در داخل وردپرس چه کاربردی دارد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم

شاید شما هم بخواهید وب‌سایتی مثل دانلودها داشته باشید. یا سایتی مثل دیجیکالا و یا سایت‌هایی که سفارشی‌سازی زیادی داشته باشند. خب اگر بخواهید با کدنویسی این کار را انجام دهید، قطعاً هم‌زمان بر است هم مشکل. اما در ودرپرس این قابلیت برای شما فراهم‌شده است.

فیلدهای سفارشی (زمینه‌های دلخواه)

وردپرس این امکان را دارد که نویسندگان پست بتوانند زمینه‌های سفارشی را به یک پست اختصاص دهند. این اطلاعات اضافی دلخواه به فراداده معروف است. این فراداده می‌تواند شامل بیت اطلاعاتی ازجمله:

  • حالت: خوشحال
  • در حال خواندن: سیندرلا
  • گوش دادن به: Rock اطراف ساعت
  • آب‌وهوا: گرم و مرطوب

با استفاده از برخی ابزارها و کدهای آماده اضافی، می‌توانید به ویژگی‌های پیچیده‌تری مانند استفاده از فراداده برای ذخیره تاریخ انقضا برای یک پست دستیابی پیدا کنید.

فراداده‌ها با متغیرهای کلید / مقدار تکمیل می‌شوند. کلید نام عنصر فراداده است. مقدار اطلاعاتی است که در لیست فراداده روی هر پست جداگانه‌ای که اطلاعات با آن مرتبط است، ظاهر می‌شود.

از کلیدها می‌توان بیش از یک‌بار در هر پست استفاده کرد. به‌عنوان‌مثال، اگر در حال خواندن دو کتاب مختلف هستید (شاید یک کتاب فنی در محل کار و یک داستان در خانه)، می‌توانید یک کلید خواندن ایجاد کنید و از آن دو بار در همان پست استفاده کنید، یک‌بار برای هر کتاب.

در اینجا مثالی از اینکه این اطلاعات در پست شما به نظر می‌رسد آورده شده است:

Currently Reading: Calvin and Hobbes

Today’s Mood: Jolly and Happy

فیلد های سفارشی (زمینه هایدلخواه)
فیلد های سفارشی زمینه های دلخواه در وردپرس

اصول ایجاد زمینه‌های دلخواه یا فیلد های سفارشی:

اول شما احتیاج دارید که یک نام برای زمینه دلخواه خود انتخاب کنید، بعد مقدار آن را تعیین کنید که می‌خواهید به چه صورتی باشید، ناحیه متنی، چندگزینه‌ای، منو لیست، هر طوری که دوست دارید. سپس باید مقدار آن را مشخص کنید و جایگاه نمایش زمینه سفارشی را تعیین کنید.

برای این کار لازم است که قطعه کدی به قالب صفحه تکی نوشته‌های وردپرس، صفحه محصول تکی، یا هر نوع پست تایپی که می‌خواهید اضافه کنید؛ که در آن قطعه کد مقدار و نام زمینه دلخواه را اضافه خواهید کرد.

پست تایپ ها
فیلد های سفارشی در مقابل پست تایپ ها

پست تایپ

اما پست تایپ به چه چیزی می‌گویند؟ پست تایپ‌ها نوع نمایش تعدادی از زمینه‌های دلخواه کنار همدیگر است. مثلاً برای نوشته‌ها: اول عکس نوشته، نام نوشته، تاریخ انتشار، نام نویسنده، نوع نوشته، محتوای نوشته، نظرات نوشته.

در محصول: نام محصول، عکس محصول، تاریخ انتشار محصول، قیمت محصول، موجودی انبار محصول، تعداد محصول، قیمت فروش ویژه محصول، محتوای محصول است.

با قرارگیری این زمینه‌ها در کنار یکدیگر شما می‌توانید هر نوع پست تایپ (نوع نمایش پست) را بسازید مثلاً: یک سایت فروش تورهای مسافرتی دارید برای این سایت نمی‌توانید از محصول ووکامرس استفاده کنید. پس باید از پست تایپ سفارشی استفاده کنید.

زمینه‌های دلخواه لازم برای این مدل پست تایپ: نام تور، تاریخ تور، تعداد مسافرهای تور، نوع تور، زمان تور، تاریخ رفت‌وبرگشت تور، قیمت تور، قیمت‌های جانبی تور مثل غذا یا غیره، تعداد رزروهای باقی‌مانده و کلی فیلدهای دیگر که می‌توانید به این نوع پست تایپ اضافه کنید

پس عملاً در وردپرس نمی‌توان گفت یکسری از سایت‌ها را نمی‌توان ساخت. شما هر نوع سایتی با هر نوع محتوایی می‌توانید از طریق پست تایپ‌ها و زمینه‌های دلخواه بسازید و هر امکاناتی که دوست دارید به آن محتوا اضافه کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.