Speed Index چیست؟

5
(1)

Speed Index یا شاخص سرعت، سرعت نمایش محتوا در زمان بارگذاری صفحه سایت را اندازه می‌گیرد. همچنین بهتر است بدانید که شاخص سرعت بر آنچه که کاربر می‌بیند، تمرکز دارد.

از ویژگی‌های Speed Index این است که بر آنچه که کاربر می‌بیند تمرکز می‌کند نه آنچه مرورگر وب بارگیری می‌کند، در واقع شاخص سرعت نشان‌دهنده مدت زمان انتظار کاربر برای لود صفحه سایت است.

درواقع این محاسبه نشان می‌دهد که در هر بازه زمانی 100 میلی ثانیه‌ای چه اندازه از صفحه سایت لود شده و چقدر زمان برای لود کامل صفحه لازم است. این معیار روی لود کامل صفحه بدون اسکرول کردن تمرکز دارد.

هرچه ضریب شاخص سرعت پایین‌تر باشد، سرعت لود صفحه از نظر کاربر سریع‌تر خواهد بود.

مدت زمان Speed Index یکی از پارامترهای مهم Page Speed Insight است که کم‌کردن مدت زمان آن موجب افزایش سرعت سایت و بهبود سئو سایت می‌شود.

 سرعت مناسب برای speed index  چه سرعتی است؟

طبق گفته Lighthouse، یک امتیاز شاخص سرعت خوب باید به مدت کمتر از 3.4 ثانیه باشد. امتیاز شاخص سرعت بین 3.4 تا 5.8 ثانیه نیاز به بهبود دارد. شاخص سرعت بالای 5.8 ثانیه شاخص سرعت بد است.

ابزار Page Speed Insight گوگل برای شاخص سرعت، امتیازی بین 0 تا 100 را به شما می‌دهد که امتیاز 100 سریع ترین زمان بارگذاری است.

 وب سایتی با نمره PSI 90 یا بالاتر، عملکرد خوبی در نظر گرفته می‌شود. در حالی که یک وب سایت با نمره PSI 0-30 با عملکرد ضعیفی است.

Speed index
Speed index

چگونه می‌توان شاخص سرعت را بهبود بخشید؟

  • از تصاویر با بارگذاری تنبل استفاده‌کنید، به این صورت که محتوا با پایین آمدن کاربر بارگیری می‌شود.
  • متغیرها را اضافه کنید.
  • دانلودهای غیر ضروری را حذف کنید.
  • داده های خود را فشرده کنید.
  • یک سلسله مراتب کش ایجاد کنید.
  • تصاویر خود را بهینه کنید.
  • فونت‌های خود را بهینه کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.